Wszelkie włóczki/włókna posiadają własne naturalne wartości, te same, jakich oczekujesz nabywając gotowe ubranie. Więc nim dobierzesz włóczkę na dany projekt, musisz wiedzieć, iż różnorodne włóczki mają inną formę, trwałość konstrukcje, odporność oraz wartości cieplne – więc musisz mieć gwarancję, iż wybrałaś odpowiednią włóczkę! Należałoby więc wiedzieć, jaka włóczka popyarn sprawdzi się odpowiednio.
Jak możemy podzielić włóczki?
Włóczki możemy podzielić z racji na pochodzenie włókien. Możemy tu wyróżnić włóczki naturalne, więc pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Wełna, więc włóczka wełniana będzie niezwykle doskonale pasowała do tworzenia spośród niej produktów na zimne dni. Swetry, szaliki i czapki z wełny nie pozwalają Ci przemarznąć choćby przy największych chłodach. Choć niejednokrotnie mówi się o tym iż swetry wełniane gryzą, to nie jest tak w wypadku jakiejkolwiek wełny. Włóczka wełniana produkowana z sierści zwierząt może być w paru typach, jakie różnią się pomiędzy sobą cechami. Pokazowo wełna owcza szetlandzka jest gęsta i mocna. Uzyskuje się ją z owiec, jakie są na wyspach szetlandzkich.
Włóczka popyarn naturalna
Włókna naturalne to: wełna, bawełna, angora, jedwab, len, moher czy kaszmir. Wełna to najpopularniejsza przędza naturalna. Wełna szetlandzka uzyskiwana jest z owiec będących na Wyspach Szetlandzkich. Z ich krótkiego oraz dobrego runa występuje wełna dobrze nadająca się na czapki, szaliki, swetry oraz opaski handmade. Wełna merynosów sprawdza się w temperaturze choćby -30 stopni Celsjusza. Merynosy to owce trzymane w Nowej Zelandii oraz Australii. Z ich runa wytwarza się cienką oraz delikatną wełnę na skarpetki, swetry, chusty.